Ogłoszenia parafialne

25 lipca 2021 roku, XVII Niedziela Zwykła


 1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek dobrowolne ofiary na rzecz poszkodowanych, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.
 2. W tym roku, podobnie jak w roku poprzednim Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w formie sztafety. Kolumna sandomierska pielgrzymuje jeden dzień – 05 sierpnia (czwartek) z Łoniowa do Wiśniowej. Zapisy prowadzone są w zakrystii lub w kancelarii.
 3. 12 sierpnia organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Koszt uczestnictwa 40 złotych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 4. 01 sierpnia, Pierwsza Niedziela Miesiąca. Niedziela adoracyjna. Na godz. 16.30 na wspólny różaniec zapraszamy Koła Żywego Różańca z naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie formacyjne i zmiana tajemnic.
 5. Dziękujemy Mieszkańcom bloku przy ul. T. Kościuszki nr 26 za sprzątanie kościoła i ofiarę w wysokości 20 złotych. W piątek na godz. 18.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców z ul. T. Kościuszki blok nr 28 i 30.
 6. Wspólnota Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Jezusa zaprasza wszystkich chętnych na cotygodniową czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczorowej wynagradzającą za grzechy i zniewagi wyrządzone Sercu Jezusa.
 7. Jednostka OSP w Połańcu prowadzi nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej dla Dzieci od lat 12-tu. Wszystkich chętnych (chłopców i dziewczęta) zapraszamy na zebranie organizacyjne w dniu 01 sierpnia br. w jednostce przy ul Ruszczańskiej o godz. 18. 00.
 8. Bardzo dziękujemy p. Zenonowi Żugajowi za konserwację dachu na kaplicy cmentarnej.
 9. Informacja Parafialnego Zespołu Caritas:
 • Prosimy osoby zapisane do programu pomocy żywnościowej o odbiór nowej dostawy. Odbiór odbywać się będzie w dniu 28 lipca z zachowaniem reżimu sanitarnego. Szczegółowy harmonogram został wywieszony w gablocie parafialnej.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W sprzedaży „Gość niedzielny” i „Niedziela”.