OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04 czerwca 2023 roku, 9 Niedziela Zwykła, rok A ,Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Dziś, Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Spowiedzi i Komunii wielkanocnej, a także Pierwsza Niedziela Miesiąca. Niedziela adoracyjna. Po Mszy św. wieczorowej zmiana tajemnic i spotkanie Kół Żywego Różańca.
 2. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 16.30. W Oktawie Bożego Ciała Litania do NSPJ będzie śpiewana podczas procesji eucharystycznej nie będzie wtedy nabożeństwa o godz. 17. 00.
 3. W poniedziałek i we wtorek po wieczornej Mszy św. próby dla Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 4. 8 czerwca, w czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna do parafii św. Marcina. Zachęcamy do udziału w tym wielkim święcie wiary. W sposób szczególny zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, dzieci przeżywające Rocznice Pierwszej Komunii do asystowania w czasie procesji, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonków. Do licznego udziału i asysty zachęcamy również wszystkich członków wspólnot parafialnych, Braci Strażaków oraz wszystkich Parafian. Niech uroczystość Bożego Ciała będzie okazją do wyznania wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii.
 5. Z racji na Uroczystość Bożego Ciała w środę wieczorem zapraszamy do pomocy przy budowie ołtarzy: Parafian z ul. Kilińskiego i Kubika do ołtarza przy dzwonnicy oraz Parafian z ul. Kosynierów i Witosa do ołtarza przy Szkole Podstawowej. Prosimy także o kwiaty ogródkowe do dekoracji ołtarzy. Pojemniki z wodą będą przy zakrystii.
 6. 10 czerwca, w sobotę o godz. 9. 00 Spowiedź św. dla Bierzmowanych i ich Rodzin.
 7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kościuszki 42 za sprzątanie kościoła i ofiarę w wysokości 140 złotych W piątek na godz. 18.00 do sprzątania kościoła zapraszamy Rodziców młodzieży bierzmowanej.
 8. Wspólnota Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Jezusa zaprasza wszystkich chętnych na cotygodniową czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczorowej wynagradzającą za grzechy i zniewagi wyrządzone Sercu Jezusa.
 9. 17 czerwca, w sobotę organizujemy pielgrzymkę do miejsca urodzenia bł. W. Kadłubka do Karwowa i Włostowa. Na zakończenie udamy się do Ujazdu na uroczystość wręczenia nagrody „Arbor Bona”, a po niej koncert Krzysztofa Antkowiaka. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 • Zwracamy się z prośbą, aby nie parkować samochodów na ul. Żapniowskiej. Można parkować na placu przed plebanią.
 • Ofiary na potrzeby kościoła:

– z ul. B. głowackiego – 200 złotych.

– z ul. Kosynierów – 100 złotych

– z ul. Kr. Jadwigi – 100 złotych – na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W sprzedaży „Gość niedzielny” i „Niedziela”.
 • Zapowiedzi przedślubne (tylko o 12.00):

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedzi pierwsze:

 • Kamil Patryk Kardaś – parafia tutejsza i Paulina Laska – parafia tutejsza.

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany poinformować kancelarię parafialną.

 • Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom na rzecz naszego kościoła i naszej parafii. W ich intencji oraz wszystkich przeżywających w tym tygodniu rocznicę urodzin, imienin, ślubu. W intencji chorych, samotnych i opuszczonych. W intencji całej naszej wspólnoty będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu.